Orientální tanec pro ženy i muže

12

KDE SE VZAL    Břišní tanec sahá svými kořeny hluboko do minulosti. Ženy při něm zosobňovaly spojení s Matkou Zemí a rituálně přinášely hojnost a plodnost pro celou společnost. V arabských zemích jsou dodnes břišní tanečnice důležitou součástí tradiční svatby, neboť se věří, že novomanželům přináší plodnost.

Specialitou je tanec s rekvizitami, jako je závoj, svíčky, činelky, hůlka či šavle. Klasicky se tančí buď sólo nebo ve skupině žen. Břišní tance tančí i muži, jejich tradiční styl je však odlišný.

CO NABÍZÍ DNES    V dnešní době, kdy nás bolí záda, ztrácíme formu a náladu, nám břišní tanec bez rozdílu pohlaví stále má co dát. Správně prováděná technika má blahodárné účinky nejen na pohybový aparát. Prokrvuje se také oblast břicha a pánevního dna, páteř se stává pohyblivější, svaly se posilují i uvolňují a při tom všem máme radost z pohybu. Orientální tanec vychází z přirozených dispozic těla, pracuje s hravostí a temperamentem, zapojuje vše od hlavy po chodidla. Kombinuje pomalé soustředěné pohyby, které bývají i poměrně náročné, s dynamickými a uvolňujícími. Určitou výhodu při břišním tanci představují kypré tvary. Věk nehraje roli, tančí i děti. Tančit mohou také ženy v očekávání, jen je třeba vyvarovat se některých pohybů. Jemné provádění připravuje tělo na porod. Mužům se tu nabízí intenzivní rozhýbání páteře, koordinace těla, pohybová meditace i posilování. A to závěrečné ležení… hmmm… <3

MOJE LEKCE    Existuje mnoho různých směrů a škol. Osobně se nevážu jedním stylem a na hodinách střídám břišní tance s africkými, perskými, sprvky čchi-kungu a spontánního tance, což nám dovoluje se dokonale vyřádit. Mám ráda se pořádně protáhnout, zapotit, posílit tělo a pak se i pohladit. Je tu čas na improvizaci a závěrečnou relaxaci. Posunula jsem se od klasických kurzů bellydance, kde se učí choreografie a kroky, blíže k taneční terapii. Pro mě je důležité, aby byl tanec příjemný a naučil nás komunikovat s vlastním tělem. Abychom odcházeli uvolnění a příjemně naladění.

Pondělky 20:00-21:30, první lekce 7. 9. 2020
Pro aktuální info sledujte Rozvrh nebo Facebook Padmy.

S sebou pohodlné oblečení, hodí se pití

Cena dobrovolná. Doporučený příspěvek je 150,-

Klára Nunvářová Kabátová
eondee@gmail.com
606 135 192

  • Přihlášení se do e-mailového zpravodaje