Kundalini jóga pro šťastný život

POZOR – OD 11.1.2018 PRAVIDELNĚ I VE ČTVRTEK V 18:20-19:50 – PODROBNOSTI VIZ. ZÁLOŽKA „PRAVIDELNÉ KURZY“

„Zpomalte a radujte se ze života. Ve spěchu nejenže nevnímáte krásu kolem sebe, ale ztrácíte i smysl toho, kam jdeme a proč.“ (EDDIE CANTOR 1892-1964)

Dagmar Bálková Vás srdečně zve na 2 hodinový seminář pro zájemce o kundalini jógu podle Yogi Bhajana – kompletní úvod do Kundalini  jógy (KJ), který bude pokračovat dalším cyklem lekcí.

Kundalini jóga přinese praktické zpracování jednotlivých témat, kdy pomocí cvičení a meditací vyčistíme naše tělo, mysl i podvědomí, a také budeme aktivovat své vnitřní schopnosti.

Tělo, mysl a duše budou propojeny v celek a zažijí jednotu v každém z nás.

„Když cítím, že nedokážu čelit světu, obrátím se k sobě a zacvičím si jógu. A celý svět je najednou zalitý sluncem“ (Tao Porchon-Lynch, 99 let).

Co je Kundalini jóga a co nám může nabídnout?

Pokud chcete být uvolněnější, schopní zvládat každodenní stresy s větším klidem, pokud toužíte mít více času a zvládat věci bez spěchu, pokud chcete mít lepší, hlubší vztahy s partnerem, rodinou, přáteli, pokud chcete vypadat a cítit se mladší, plní energie a živější? Tak jste tady správně a věřím, že toto všechno a ještě více Vám může, nabídnou KJ.

Na konci 60. let toto učení přinesl z Indie Yogi Bhajan na západ, do USA, a pod jeho přímým vedením se zaznamenávalo mnoho sérií cvičení (krijí) a meditací. Vychoval tisíce učitelů, které povzbuzoval, aby jeho učení šířili po celém světě. KJ dle Yogi Bhajana je jógou pro všechny lidi.

Kundaliní jóga je vhodná opravdu pro všechny věkové kategorie, ženy i muže. Jógové pozice jsou jednoduché a tedy zvládnutelné pro širokou veřejnost. Po lekci kundalini jógy očekávejte změnu své energie, radost a klid, který se rozprostře v celém vašem bytí.

Stanete se:

  • vnímavější
  • citlivější
  • intuitivnější
  • zdravější
  • uvolněnější a veselejší

Budete si uvědomovat sami sebe a svůj život, najdete vnitřní klid a harmonii.

Můžete efektivně zlepšit své zdraví:

Cvičební sestavy mají svoji přesnou posloupnost cviků a předepsanou maximální délku. Každá sestava, nebo-li kriya, je jiná a má svůj specifický účinek.
Sestavy jsou např. na zdravý trávicí, dýchací, nervový, endokrinní, oběhový, lymfatický, imunitní systém, na páteř a pohlavní orgán, na rozproudění metabolismu, uvolnění stresu, správné vylučování, protažení páteře, fyzické a emocionální vyčistění, na krásu, ale i na příležitosti, hojnost a prosperitu nebo zázraky…… Cvičebních sestav jsou stovky a opravdu je z čeho vybírat. Díky jejich jedinečnosti a rozmanitosti si může každý zájemce najít tu svoji.

KJ v sobě spojuje fyzická a dechová cvičení, meditaci, recitaci manter a relaxaci.

Struktura hodiny:

a) Adi Mantra – starověká mantra, kterou recitujeme na začátku každé lekce, tvoří zvuky Om Namo Guru Dev Namo – v překladu znamená: Klaním se božskému učiteli, kterého mám v sobě. Tato mantra se recituje třikrát na počátku každé hodiny KJ a pomáhá se napojit na naše přirozené vnitřní vedení.

b) Rozcvička – příprava na meditaci, cviky, které odstraňují bloky a nahromaděné toxiny, připraví tělo na kriju a meditaci, cviky, které nás rozehřejí.

c) Krija – je sladěný systém skládající se z pozic ( asán), zvuků, pranayamu- dechová cvičení, muder – pozice rukou, soustředění pohledu do určitého bodu (např. na špičku nosu či do bodu „třetího oka“).

d) Relaxacena konci sestavy zakončujeme cvičení několika minutami pozicí „ blaženosti“ – leh na zádech, paže podél těla s dlaněmi vzhůru, uvolněné nohy, mírně roznožené a vytočené volně do stran. Relaxace je velmi důležitá, protože v ní tělo zpracovává informace, které dostalo během cvičení, odpočívá, přijímá změny a zažívá uzdravující proces. Budeme relaxovat při krásné hudbě.

e) Meditace – pomocí meditací čistíme „odpad“ z podvědomí, který nás, často aniž bychom si toho byli vědomi, blokuje prostřednictvím strachu a dalších emocí. Meditace rozvíjí intuici, přináší vnitřní mír, stabilitu, pomáhá nám dosáhnout jasné mysli, zbavuje nás strachů, bloků. Meditovat je velmi léčivé a očistné.

f) Píseň – „May the Longtime Sun shine upon you, all the love surrounds you, and the pure light within you, guide your way on.“ V překladu: Ať věčné slunce na tebe svítí, ať láskou obklopený/á jsi, ať jasné světlo uvnitř tvého bytí tě na tvé cestě provází.

Touto písní se ukončuje každá hodina KJ. Po ní následuje recitace 3x mantry Sat Nam  – žiji v pravdě, pravda je má identita.

 „My sami musíme být změnou, kterou chceme vidět ve světě“ – Mahátma Gándhí ( 1869-1948).

Těší se na Vás Dagmar Bálková  – milovnice všeho krásného, a tím i kundalini jógy.

Sobota 2.12.2017 18:00 – 20:00 hod.
Cena 200,- Kč
Rezervace – email: dagmar-joga@seznam.cz, mobil: 602 236 850

 

Bookmark the permalink.
  • Přihlášení se do e-mailového zpravodaje