Jemná jóga nejen pro těhotné s Veronikou

Jemná jóga je vhodná nejen pro těhulky, ale pro každého bez rozdílu pohlaví, věku a úrovně jógových dovedností. Vhodná je i pro úplné začátečníky, kteří se bojí jít hned na svou první lekci jógy na hodinu power jógy, vinyasa jógy, hatha jógy aj., osvojíte si pár základních jógových dovedností jemně a bez stresu a po čase můžete vyrazit na lekci dynamičtější jógy 😉

Cílem lekce je uvolnit se, protáhnout ztuhlé svaly, posílit svaly, které mají tendenci k ochabování, rozproudit energii v těle, prohloubit dech, naučit se správně dýchat a osvojit si dechové techniky a zároveň se i zklidnit a zpřítomnit, být teď a tady, napojená/ý na své tělo a vnitřní svět.

Základem je naučit se poslouchat a respektovat svoje tělo, to platí v těhotenství dvojnásob. I miminko si řekne, že je mu nějaký cvik nepříjemný nebo to maminku do daného pohybu ani nepustí. Vše je v naprostém pořádku, nechte to volně plynout a na chvilku si odpočiňte a zase se přidejte ke cvičení.

Práce s dechem je v těhotenství velice důležitá (i mimo něj) * DECH = ŽIVOT * Je to perfektní příprava k porodu, protože porod je zrovna tak fyzická aktivita jako cvičení jógy a bez správného dýchání se rodí obtížně. Stejně tak je důležitá práce s pánevním dnem (máme ho všichni, i muži), jak v průběhu těhotenství, opět usnadní práci ve druhé době porodní, maminka ví, jak ho používat a lépe procítí vypuzovací fázi miminka, tak po šestinedělí, aby se zpět posílily svaly, které byly vlivem těhotenství více namáhány a nedocházelo ke zdravotním komplikacím (nepříjemné pocity v intimitě s partnerem, inkontinence aj.) Toto se týká i žen, které rodily císařským řezem, pánevní dno i tak utrpělo svoji újmu zvětšující se dělohou a váhou miminka.

Na lekcích používám ráda aromaterapii formou olejíčků, které mažeme přímo na tělo nebo k nim přivoníme. Pokud je skupina cvičenců podobně naladěna, lze zpívat mantry (dle textu), není to povinné, kdo chce zpívá, kdo nechce jen poslouchá nebo si pobrukuje melodii, zpívá si v duchu, může odejít domů, pokud mu to nic neříká, mantry se zpívají na samý závěr.

V případě zájmu lze udělat RITUÁL POŽEHNÁNÍ K PORODU, mimo pravidelnou lekci, ideálně formou semináře o víkendu, pokud bude dostatek zájemkyň.

Začínáme od 18. 3. 2020 každou středu 17:00 – 18.30 hod., VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ

REZERVACE NUTNÁ  – Ing. Veronika Vondroušová, tel. 777 884 120 (sms, viber, whatsapp, messenger), nejpozději 24 hod. předem (prosím o respektování, mám malé děti a zajišťuji hlídání). Pokud lekci zruším ze zdravotních či osobních důvodů, informuji pouze přihlášené!!!

Pro Vaše dotazy, přání a připomínky použijte e-mail: v.vondrousova@gmail.com, možno přidat se do facebookové skupiny

Něco málo o tom, jak jsem se dostala k józe

:-)

Od dětství sportuji, věnovala jsem se baletu, atletice a závodně hrála volejbal. Později jsem se začala věnovat aerobiku a fitness obecně, bavilo mě posilování a dynamické formy lekcí. Lektorkou jsem téměř 20 let, začínala jsem aerobikem a jeho různými formami, dělala spinning a H.E.A.T. PROGRAM, potom jsem vyzkoušela jógu. Jóga mě natolik uchvátila, že jsem se přestala věnovat všem ostatním stylům cvičení. Jógou se zabývám cca 8 let s přestávkami, kdy jsem měla mateřské povinnosti (mám dva syny), ale stále se k ní ráda s vděčností vracím. Pomohla mi dostat se z bolestí, které provázely moje zranění z pádu na horském kole. Nic nepomáhalo, až jóga jako zázrakem zafungovala a bolesti byly pryč, proto na ni nedám dopustit, je to královna mezi všemi druhy cvičení, co znám. V ten moment jsem pochopila, že toto je má cesta, toto chci dělat, naplňuje mě to a přináší radost do života, pochopila jsem více i sama sebe, začala jsem víc poslouchat a vnímat svoje fyzické tělo a napojila jsem se i na svůj vnitřní svět. A ráda tyto zkušenosti předávám dál, říkám tomu terapie sdílením 🙂

  • Přihlášení se do e-mailového zpravodaje