Orientální tanec s Klárou

KDE SE VZAL    Břišní tanec sahá svými kořeny hluboko do minulosti. Ženy při něm zosobňovaly spojení s Matkou Zemí a rituálně přinášely hojnost a plodnost pro společenství.

CO NABÍZÍ DNES    Správně prováděná technika má blahodárné účinky nejen na pohybový aparát, prokrvuje oblast břicha a pánevního dna, páteř se stává pohyblivější, svaly se posilují i uvolňují a při tom všem se okysličujeme a máme radost z pohybu. 

Bolest zad, trávicí potíže, ztráta kondice a nálady, roztěkanost, únava, neplodnost, povrchní dýchání… To jsou jen některé z obtíží, se kterými břišní tanec pomáhá.

Pokud jste majitelkou kyprých tvarů, zde budete ve výhodě. Věk nehraje roli, tančí i děti. Tančit mohou také ženy v očekávání, jemné provádění připravuje tělo na porod. Mužům se nabízí intenzivní rozhýbání páteře, zpevnění a koordinace těla i „uvolnění hlavy“. A závěrečná relaxace… hmmm… <3

Na lekcích zkoušíme i tanec s rekvizitami jako je závoj, svíčky, činelky nebo originální indická šavle.

MOJE LEKCE    Nejprve se naladíme každý na sebe, propojíme se kořeny do Země a hlavou do nebe a pak rozhýbáváme vše od hlavy až k patě v souladu s dechem. Kombinujeme pomalé pohyby s dynamickými a uvolňujícími. Je tu i chvilka na improvizaci a závěrečnou relaxaci.

STYL Absolvovala jsem různé školy a směry (Adla el Chombelik, Martina Čumpelíková, Vlasta Pechová, Rena Milgrom, Líza Vegrová, Zorita Azrak, Lu Hawa, Simona Prokůpková; kontaktní improvizace, jóga aj.) a podle chuti na hodinách střídám břišní tance s africkými, perskými, s prvky čchi-kungu a spontánního tance, což nám dovoluje se dokonale vyřádit. Mám ráda se pořádně protáhnout, zapotit, posílit tělo a pak se i pohladit. Posunula jsem se od klasických kurzů bellydance, kde se učí choreografie a kroky, blíže k taneční terapii. Pro mě je důležité, aby byl tanec příjemnou oslavou života a prohluboval soulad s tělem. Abychom odcházeli pokaždé uvolnění a příjemně naladění.

Od 10. 10. úterky 17:15-18:45
Rezervace SMS den předem !
Pro aktuální info sledujte Rozvrh nebo Facebook Padmy.

S sebou pohodlné oblečení, pití a máte-li, šátek s penízky nebo třásněmi

Cena dobrovolná – doporučený příspěvek 200,- Kč

Klára Nunvářová Kabátová
eondee@gmail.com
606 135 192

  • Přihlášení se do e-mailového zpravodaje