Orientální břišní tanec s Klárou

12

KDE SE VZAL    Břišní tanec sahá svými kořeny hluboko do minulosti. Ženy při něm zosobňovaly spojení s Matkou Zemí a rituálně přinášely hojnost a plodnost pro celou společnost. V arabských zemích jsou dodnes břišní tanečnice důležitou součástí tradiční svatby, neboť se věří, že novomanželům přináší plodnost.

JAK SE TANČÍ    Břišní tanec vychází z přirozených dispozic ženského těla a podtrhuje jeho půvab, smyslnost, hravost a temperament. Zapojuje celé tělo od hlavy až po chodidla. Kombinuje pomalé a ladné pohyby s dynamičtějšími (třasy a akcenty). Dá se tančit i v kleče, v sedě nebo dokonce v leže, fantazii se meze nekladou. Specialitou je tanec s rekvizitami, například se závojem, činelkami, hůlkou či šavlí. Tančí se buď sólo nebo ve skupině žen. Břišní tance dokonce tančí i muži, jejich styl je však odlišný.Výhodu při břišním tanci představují kypré tvary, věk nehraje roli.

PROČ TANČIT?    Je známo, že správně prováděná technika má blahodárné účinky na pohybový a hormonální systém, prokrvuje se oblast břicha a pánevního dna, páteř se stává pohyblivější, svaly se posilují i uvolňují a při tom všem máme radost z pohybu a ze svého ženství! 🙂
* Tančit mohou také ženy v očekávání. Jemné provádění pohybů připravuje tělo na porod.

MOJE LEKCE    Existuje mnoho různých směrů a škol. Osobně se nevážu jedním stylem a na hodinách například střídám břišní tance s africkými, což nám dovoluje se dokonale vyřádit. Bývá tu i čas na improvizaci a závěrečnou relaxaci. Pro mě je důležité, aby byl tanec příjemný a učil nás komunikovat s vlastním tělem. Každá žena by měla tančila podle svých dispozic tak, jak ji to baví!

Na rozdíl od většiny kurzů bellydance se tu neučíme choreografie a netrénujeme vystoupení. Každá hodina je originálním výtvorem všech účastnic, které zrovna dorazí, kolektiv není stálý. 😀

2018-2019: pondělky 20:00-21:30
Pro aktuální info sledujte Rozvrh nebo Facebook Padmy.

S sebou přiléhavý top + pohodlné kalhoty/leginy/sukni + hodí se šátek (třásně/penízky) na uvázání kolem boků.

Cena dobrovolná. Doporučený příspěvek je 120,-

Klára Nunvářová Kabátová
eondee@gmail.com
606 135 192

Lektorka své zkušenosti čerpá z kurzů Vlasty Pechové (nyní výborná učitelka Tai-chi), Adly el Chombelik, Martiny Čumpelíkové, Reny Milgrom, Lízy Vegrové, Lu Hawy, Simony (TiDiTaDe) aj.

 

 

  • Přihlášení se do e-mailového zpravodaje