Meditace v denním životě s Alešem – liché týdny

Zajímá Vás meditace, ale nevíte jak na to? Slyšeli jste o jejich blahodárných účincích, ale když zavřete oči, tak se Vám chce leda tak spát? Přijďte si to vyzkoušet společně, nic na tom není, ale vlastní zkušenost nic nenahradí.

Meditace je věky ověřený nástroj duševní hygieny. Přináší vnitřní úlevu, zklidnění, nadhled a dobiti psychických sil. Následně se dostavuje pocit jemné vnitřní radosti a lehkosti.

Je to metoda sebezkoumání, vhodná k vyjasnění a stanovení priorit v našich často složitých životních situacích. Nalézáme oporu sami v sobě, jsme emočně stabilnější.

A je to i metoda podporující kreativitu, protože pokud je mysl pročištěná, uvolněná a my se bez očekávání otevřeme inspirací “shůry”, přichází nejen zajímavé nápady, ale i řešení zdánlivě složitých situací.

Cílem kurzu je Vás inspirovat a motivovat k vlastní zkušenosti. Meditace je stará jako lidstvo samo a je jí schopen každý. Není doporučována pouze v případě akutního duševního onemocnění.

Společně budeme zkoušet tiše sedět a při tom pracovat s myslí a vnitřní pozorností. Na začátku a konci bude prostor pro sdílení, reflexi a kdykoliv pro dotazy. Bude to společné meditační setkání, ne lekce učitele a jeho žáků. Inspirovat Vás budu jen technikami, které mám sám dobře zažité a vyzkoušené.

Budeme i prodýchávat čakry, což jsou naše energetická centra s vlivem na naší psychiku i fungování fyzického těla. S vědomou pozorností si je projdeme jednu po druhé – více podrobností naleznete např. zde. 

Prakticky denně medituji více než 10 let, osobní zkušenost mám s různými meditačními tradicemi, ale primárně vycházím z osobního vedení Paramhans svámí Mahéšvaránandy (autor systému Jóga v denním životě), ale také z Théravádového buddhismu a odkazu českých mystiků Eduarda Tomáše a Fráni Drtikola. Již osmou sezonu vedu v Padmě kurz jógy – podrobnosti zde.

Od 11.9.2019 každou lichou středu 20:00 – 21:30

Vstupné dobrovolné.

SMS REZERVACE NUTNÉ
Kontakt – Aleš Nunvář, mobil: 608 530 251, e-mail: ales.nunvar@gmail.com

MEDITACE – NA NĚKTERÉ OTÁZKY NESTAČÍ GOOGLE 🙂

 

  • Přihlášení se do e-mailového zpravodaje