Ashtanga jóga s Terezou

Ashtanga jóga je nástroj, pomocí něhož poznáváme své tělo, duši i mysl. Rozvíjíme sami sebe a získáváme rovnováhu na všech výše zmíněných úrovních. Jsme zdraví a spokojení.

Tento proces začíná od toho hrubohmotného a uchopitelného, tedy  nastavením rovnováhy ve fyzickém těle. K tomu se používá fyzické cvičení – praktikování ásan. Jako je vše propojené v lidském těle a kolem nás, je vše propojené i v ashtanga józe. Ásana tedy nemůže být osamocena, musí nést i ostatní prvky ashtanga jógy. Za ty hlavní považuji dech a pozornost. Kam jde pozornost, tam jde dech a energie a tam se začíná dít změna.

V ashtanga józe je důležitý také řád, který je nutno pochopit. Když poznáte, jak metoda funguje, dokážete ji přizpůsobit svému tělu a vlastním potřebám. Principy zdravého pohybu můžete objevit sami v sobě. Nejde o to, jak pozice vypadá z venku, ale co se děje uvnitř. Pokud budete kopírovat pouze formu, připravíte se o vlastní vnímání obsahu.

Přijďte se setkat sami se sebou.

O mně: Předávám to, co sama praktikuji, pociťuji a co dělá dobře mému tělu a duši (mysl předat neumím :-)). Zaměřuji se na principy zdravého fungování pohybového aparátu. Nemám ráda dogmata a domnívám se, že žijeme v jiné době a na jiném místě, než když byl vytvořen soubor ásan pro cvičení ashtanga jógy. Této sestavy se pevně nedržím. Mou největší inspirací jste vy, zájemci a zvídavci, kteří chtějí svou pozornost ponořit dovnitř sebe.

Pro koho jsou lekce určeny: Lekce nedoporučuji úplným jógovým začátečníkům. Je dobré mít aspoň nějakou fyzickou kondici  a chuť zaměřit pozornost do sebe. Doporučuji umět plný jógový dech (nádech do beder).

Začátečníkům doporučuji nejprve absolvovat kurz Ashtanga jóga pro začátečníky. V případě zájmu o tento kurz mě kontaktujte emailem.

Každou středu 17:00 – 18:00 od 1. 11. 2023

Cena lekce: 150 Kč, rezervace nutná den předem! – REZERVAČNÍ SYSTÉM ZDE

Kontakt: Tereza Šnapková, 603 241 997, tei@centrum.cz

  • Přihlášení se do e-mailového zpravodaje