Bederní svaly a tekutinové tělo: uvolněná záda

Srdečně zvu na dvoudenní praktický a inspirující kurz, kde vás čekají nejen zajímavé informace (z biologie i z jiných přístupů k tělu), ale kde se především dostaneme do kontaktu s nejhlubším svalem v těle (velký bederní sval – psoas – sval duše), budeme zvědomovat propojenost jednotlivých částí těla na fyzické, emocionální a energetické úrovni.
Jemně a hluboce dáme prostor regeneraci/léčivé síle v nás, což blahodárně/úlevou působí na (často přetížený) nervový systém, a zároveň dochází k praxi rozvíjející vnímavost těla.
Objevujeme nenásilnou formu komunikace s vlastním tělem, plnou respektu i hravosti. Dochází k uvolnění napětí bederních svalů, ale i celého těla a mysli, dopřáváme prostor autenticitě, energie může volně proudit a pojmy jako gravitace, fluidní pohyb a hluboký klid se stávají živou zkušeností.

Záměrem této praxe je UVOLNĚNÍ BEDER, zad, kyčlí i ramenou, prostor pro VAŠI VLASTNÍ ZKUŠENOST S MOUDROSTÍ TĚLA, UVOLNĚNÍ PŘETÍŽENÍ NERVOVÉHO SYSTÉMU A UVOLNĚNÍ LIMITŮ, KTERÉ SE O NÁS KDY SNAŽILY….OTEVŘENÍ NOVÝCH PROSTORŮ KREATIVITY, myšlení a SVOBODY.
Psoas (velký bederní sval) je nejhlubší sval v těle a vyžaduje jiný přístup než ostatní svaly v našem těle. Říká se mu také sval duše. Pojďme se s ním potkat víc :-), uleví se nejen bedrům, kyčlím, zádům, krku, dokonce i chodidlům, nemluvě o napětí nefyzickém. Naše vnitřní prostředí je přirozeně tekuté, jenže každé trauma (v širokém slova smyslu, stres…) nás odpojuje od vědomí těla (přestáváme cítit – bolest, ale i radost) a vnitřní prostředí gelovatí, tuhne. Praxí s tekutinovým tělem (víc než cvičení je to prožívání a otevřená pozornost, přítomnost v těle) se znovu stáváme tekutými, aby se uzdravení mohlo dít v hlubokých vrstvách nás samotných, na úrovni těla (buněčný metabolismus apod.) i emocí, duše. Je to FORMA AUTOTERAPIE, která nás navrací k sobě samým LASKAVĚ a HLUBOCE.

Kurz je dvoudenní, koná se v sobotu 23. 5. od 12 do 20h a pokračovat budeme v neděli 24. 5. od 9.30 do 16.30h.
Doporučená cena je 2 500 Kč, od 10. května 2 600 Kč
Rezervace a dotazy prosím e-mailem innate@seznam.cz, děkuji. Zájemcům pošlu bližší info – co s sebou, platba, organizace.

Těším se na vás,
Jana Aadhiradasi z Innate, www.innate.cz, https://www.facebook.com/innatejaniaadhiradasi/

Ze zpětných vazeb účastníků:


,,…praxe je nenásilná, milá, osvobozující…. nádherná…
…rozproudění energií v těle tak, jak by to mělo být…jak nám to je přirozené…a že k tomu stačí tak „málo“…😇
….
,,…ve mně sílí pocit prostoru a citlivosti… vnímám se jinak a je mi táááák dobře se sebou 😍 jsem k sobě laskavější…“

,,Ahojky Jani.. cvičení je bezva. . dneska jsem ho v posteli využila na skřípnutí sval, co mě léta zlobí.. skvělý..páteř se uvolnila.“

Na kurz „Psoas-bederní svaly a tekutinové tělo“ jsem si přijela protáhnout bederku a doufala jsem i v nějaké sebepoznání.
Oboje se mi dostalo vrchovatě. Kdyby někdo nakoukl oknem do centra Innate, tak by asi konstatoval, že prostě jenom ležíme nebo se lehce válíme po overballu. Jana nás učila cviky, které se vně zdají jako nicnedělání. Uvnitř těla a mysli se ale děly velké změny. Mně se při protahování bederní páteře, v místech, kde nejčastěji bolí, otevřelo trauma strachu z návratu deprese, že se znovu propadnu a už nezvládnu vstát. Otevřelo se jako hřtán propasti, proměnilo v slzy, následně v únavu a uvolnění. Odplavalo a s ním i napětí ve svalech.
Obrovským vítězstvím pro mě také je, že se mi podařilo pomalými, možná i milimetrovými pohyby, dostat mojí ruku do poloh, do které jsem ji po opakovaném vykloubení ramene dát nemohla, neb by se mi rameno zase uvolnilo. 19 let od prvního úrazu mohu v noci vesele rozhodit rukama jako to dělají miminka a kdybych zavítala do školy, tak se mohu hlásit jako správná šprtka, kterou jsem i byla.
….
,,…Co mě ale nejvíce potěšilo, bylo zjištění, že zmizel neodbytný pocit stažení a mražení okolo žaludku. S ním zmizely i úzkostné pocity, které mne v poslední době provázely a braly mi energii…“ ….,, Nejenže to byla zajímavá změna a příjemný relaxační zážitek, ale hlavně ten výsledek ! Mám ve svém těle zcela nový pocit. Prázdno, volno, lehko, živo. Osvojené jemné pohyby určitě zařadím do své osobní domácí praxe…“
….
,,…..obracíš pozornost lidí z venku dovnitř, pomáháš jim najít spojení, které potřebují, ať jsou na své cestě vývojem kdekoliv…podle jejich cesty se mění prožitky, které zažívají…probouzíš v nich to, co ani mnozí z nich nevědí, ze v sobě mají…napojení na fyzické tělo, na vnitřní vesmír každého z nás…vyladěním spojení těla, vnitřního vesmíru je pomáháš napojit na zdroj poznání všeho…Tvá práce na první pohled vypadá jako ulevovací cvičení na bolavá záda, ale léčí hlavně duši…“

Prostor a pozornost dávám živé zkušenosti, poznání prožitkem,  AUTENTICITĚ,  ROZVOJI POTENCIÁLU a UVOLNĚNÍ (se), které to celé umožňuje. Působím nejen v centru Innate, které je osobitým a mocným zázemím,  v Rychnově n. Kn., po dohodě ráda pracuji a poznávám lidi kdekoliv.

Oblasti sdílení: 

 • ženské kruhy, ženské terapie léčení a požehnání ženského lůna (Moon Mother)
 • psoas-bederní svaly, tekutinové tělo a inspirace z continuum movement
 • intuitivní individuální terapie – rozmanité holistické přístupy
 • skupinové autorské prožitkové semináře, meditace, přednášky
 • průvodkyně kurzem Srdcesměr a Umělcova cesta
 • OM Chanting, Project Mantra
 • craniosacrální terapie
 • harmonizační astrologie 4 pilíře osudu, konzultace Feng Shui
 • autorka Jedinečného diáře a krátkých prožitkových textů
 • intuitivní obrázky a obrazy
Bookmark the permalink.
 • Přihlášení se do e-mailového zpravodaje